Селище Терни

смт. Терни, площа якого складає 12652,1 га, знаходиться в північній частині Недригайлівського району Сумської області. Долина річки Терн, де розташоване  селище, являє собою плоску мальовничу  рівнину, в багатьох місцях  вкриту острівками листяного  та хвойного лісу.

          До Тернівської  селищної ради, крім смт. Терни, входять  10 навколишніх сіл, які знаходяться  в радіусі від одного до  десяти  кілометрів.

На  території  смт Терни археологами були знайдені кам’яні  знаряддя праці часів неоліту, списи раннього залізного віку, римські  монети  І-ІV ст.

          Перші відомості про Терни відносяться до 1643 р., коли  путивльський поміщик Сулешкін, щоб привласнити землі по р. Терн, переселив п’ять своїх сімей /кріпосних/ на місце  сучасних Тернів. В 1652 р. слобода Терни разом  з Покровською церквою передані в державну казну. В 1725 р. с. Терни, Катерина І подарувала чоловікові своєї двоюрідної  сестри Гендрікову. З 1777 року вони були розділені на 2 частини ( по руслу р. Терн) між зятями Гендрікова- князем Щербатових та Дмитрієвим- Мамоновим. На початку 19 ст. Терни повністю переходять до рук князів Щербатових, і становляться промисловим селищем. В 1839 р. був збудований цукровий завод ( реконструювався в 1855р. і 1913 р.), працював до 1996 року.

          В 1913 році відкрита перша лікарня на 20 ліжок, працює до цього часу.

          В 1864році в селищі Терни діяла церковно - приходська школа, було відкрите початкове народне училище. На сьогодні в селищі працює 2 школи, загально – освітня - середня і  дитяча школа мистецтв.

          Культурним центром селища являється селищний будинок культури,  діє сільський клуб по вул. Садова.

          Пам’ятниками історії та архітектури являються будівлі, що залишилися від  маєтку князя Щербатова " Княжа  дача",  пам’ятник загиблим  воїнам в центрі селища та Меморіальний комплекс, 890 тернівчан  віддали своє життя, захищаючи свою Вітчизну в Великій Вітчизняній війні.

          Уродженцями Тернів є доктор ветеринарних наук професор Д.Логвинов, народний артист України А.Ю.Мокренко, генерал-майор  Фролов В.В., дипломат Кисляк А.І., художник Шутка В.П., директор фірми " РОСА" меценат  Осиковий С.М.